Järjekordne hooaeg ratsaspordis on alanud ning siinkohal toome hobusekasvatajateni kokkuvõtte, kuidas eesti, tori, trakeeni ja araabia tõugu hobustel on senini läinud.
Kestvusratsutamise võistlusel Arma kestvusratsutamine, mis toimus 27. aprillil olid 52,5 kilomeetrisel etapil parimad Keiu Oras ja araabia hobune Nilsson ox (i. Sheik ox, aretaja Margit Rändur). Samal distantsil olid kolmandal auhinnalisel kohal Anni Elisabeth Piirfeldt ja araabia täkk Ariman (i.Karnawal ox, omanik Elle Lassi).81,5 kilomeetrise distantsi võitsid Berit Truuts ja eesti hobune Amanda (i. Aksel 722 E, aretaja Angela Noor ja omanik Margit Rändur).

Võistlusel Luunja Volber 2013, 04. mai, saavutasid parkuuril 95 sentimeetrit Andrus Kallaste ja tori hobune Carnival teise koha, hobune põlvneb täkust Carry´s Son, aretaja Andres Kallaste. Samal parkuuril oli Brita Tuvi trakeenil Jaffary(i. Bayron xx, aretaja Marika Soots) neljas.
Parkuuril 110 sentimeetrit oli tori hobune Verso de Lee (i. Verso de Paulstra, aretaja Heimtali HK, omanik Urmas Rägo) ja Helene Marie Rägo kolmandad ning sama paar juuniorite arvestuses teised, viiendale kohale tulid Eleri Kiveste ja tori hobune Copherfild (i. Carry´s Son, aretaja Andres Kallaste), kuuendad olid Elis Nõgel ja trakeen Aristokraat (i. Erfrut, aretaja Heimtali HK).Harrastajate arvestuses võis tori hobusega Pamela Ele Prans, hobune on aretatud Hillar Kaldi Pärna talus ja põlvneb täkust Poedinok. Luunja Volber Grand Prix sõidus saavutasid auhinnalise neljanda koha Kairi Dräbtsinskaja ja trakeeni täkk Peron (i. Palladium, aretaja Heimtali HK ja omanik Jane Uibopuu).

4-5. mail toimus esimene etapp rakendisportlastele Põlvamaa rakend Vastse – Kuustes. Urmas Saks ja Tarmo Ibis olid rajal tori hobusega Kelli ex Kris ning saavutasid auhinnalise kolmanda koha. Tori hobustega esinesid hästi mitmed võistluspaarid: Ülar Raudsepp-Friidom, Eve Haggi-Vairi ja Signe Haggi- Hiiri.

Võistlustel Perila kevad 2013, 11. mail võitis põhisõidu Prix de Dimela 125 sm kõrgustel takistustel tori täkuga Opaal Paul Argus, hobuse aretaja Tiit Talve ja omanik OÜ Konuvere Tall. 105 sentimeetristel takistustel võitis esikoha Catlin Vatsel trakeenil Listra (i. Lokomotiv xx, aretaja Heimtali HK), Marion Mägi ja tori hobune Csenia (i. Casanova, aretaja Andres Kallaste ja omanik Martiina Ojasaar) olid neljandad.
Parkuuril 115 sentimeetrit olid esimesed taaskord Catlin Vatsel ja Listra, neljandale kohale tulid Eleri Kiveste ja tori hobune Copherfild, kuuenda koha saavutas samuti Eleri Kiveste, sedakorda tori hobusel Costner (i.Carry´s Son, aretaja Andres Kallaste).

11.05 toimusid Tartu Linna Lahtised Meistrivõistlused Saksa ratsutamiskompleksis. Kavas oli neli ala, auhinnalisi kohti 100 sm kõrgusel parkuuris saavutasid tori hobustega võistlejad: Anni Maisla Orpheusel viies koht (i. Opaal, aretaja Lea Maisla), kuues koht Kristi Kutsar Artil (isa Arsenal xx, aretaja Enn Ehastu) ja kaheksas koht Karina Gusseva Adelantega (i. Arhippos , aretaja Jüri Somelar). Heimtali Hobusekasvanduses sündinud trakeene saatis edu nii 110 kui 120 sentimeetristel parkuuridel, neljanda koha saavutas Kairi Dräbtsinskaja 110 sm kõrgustel takistustel Andraga ( isa Preston, hobuse omanik Jane Uibopuu) ning viienda koha saavutas Elis Nõgel Aristokraadil (i. Erfrut),120 parkuuril olid samad võistluspaarid vastavalt teisel ja kolmandal kohal.