7.aprillil said C.R.Jakobsoni Talumuuseumis toimunud aastakoosolekul kokku ligi nelikümmend eesti hobuse kasvatajat üle Eesti. Tehti kokkuvõtteid eelmise aasta sündmustest ning eesti hobuste tõuraamatu kannetest. Aretajate ootustest rääkis Rael Säkk ning hobusekasvatajaid ettevaatlikuks teinud herpesviiruse olemusest andis ülevaate Ann Mari Anupõld.

2017 aasta üks oodatumaid sündmuseid- VII Eesti Hobuse Päev toimub 20.august Kurgjal. Kõik head ja huvitavad ideed on oodatud!


Koosolek valis haruseltsi juhatusse ühe uue liikme, kelleks on Ingrit Piir Viljandimaalt. Haruseltsi juhataja on Pirjo Jakovski. Juhatuses on veel tegevad Maila Kukk, Rael Säkk ja Andreas Pernits. Tõu-ja hindamiskomisjoni liikmeks kinnitati Ann Mari Anupõld, jätkavad tööd Taimi Usin, Reedik Kivisoo, Andres Kallaste ja Aili Ige.


Peale koosolekut vaadati üle talu hobused, au ja uhkus on Loore Aviku aretatud Ramsi ning tema järglased Ralfiga- Rosaly ja Ruudi II. Talus on ka Tori Hobusekasvanduses sündinud tori mära Lamoore.


Aretajate õhtul rehetares jätkusid eesti hobuste jutud, kuid üks mõte- 100 eesti hobuse lugu sõnas ja pildis saab tehtud kingituseks Eesti Vabariigile!


Koosoleku protokoll.

Pilte Kurgjalt, fotod K.Sepp