Eesti Hobusekasvatajate Seltsi karikasari takistus-ja koolisõidus I etapp toimus kahel päeval Toris, laupäeval tehti võistlustel ligi 100 starti takistussõitudes ja pühapäeval konkureerisid koolisõitjad. Takistussõidus põhisõidu, 110 cm parkuuri, võitis Vändra Ratsaspordiklubi võistleja Betti Buht eesti tõugu hobusel Vip (i. Viks 708E) Tori Hobusekasvandusest. Ümberhüpetel edestati 0.21 sekundiga lähimat konkurenti ja jäteti seljataha kogenud võistlejaid sporthobustel. Võistluspaari Vändra Ratsaspordiklubist treener on Maila Kukk.
Parim võistluspaar trakeeni hobusel oli Eva-Johanna Jürgenson Heimtalis sündinud ja Jane Uibopuule kuuluva täkuga Preston (i.Prooton) Viljandimaa ratsaspordiklubist. Oma kasvatatud tori hobusega Orpheus (i.Opaal 13 697 T) oli karikasarja Tori hobune 2015 arvestuses parim võistleja Anni Maisla.

Alavõidu parkuuris nr 1 (80 cm takistusel) saavutas Mari Maisla eesti tõugu hobusel Taavet.Järgnesid Anett Pajur teisena ja Maris Kangur kolmandana eesti hobusel Toonik Tondi RSK-st. Tori Hobusekasvanduse Vip ja Betti Buht pidid leppima neljanda kohaga ja Stella Kuusemets viis Eero Esnari kasvatatud eesti hobusega Tekkor viienda koha roseti Kuusikule Raplamaal.

Tori hobuste arvestuses saavutas esikoha Minni Mangman Brittonil, järgnes Säsil Rammo Carmellal, nende hobuste aretaja ja omanik on Maie Kukk.

Parkuuri nr. 2 (100 cm takistusel) saavutas auhinnalise koha ning oli parim tori  Meril Jerofejev ja Ziki- Kira (i.Zeus), omanik oü Kreimets.Järgnesid Rebeka Luhaste Cevinil ja Eliis Veiper Opossumil (Jäneda Hobusekasvanduse OÜ), auhinnalise koha said võistluspaarid Mari Maisla Orpheusega ja Rebeka Luhaste Cascanial. Cascania ja Cevin aretaja ja omanik Andres Kallaste.

Koolisõidu I etapil viidi läbi võistlussõidud kolmel võistlusalal. Avatud arvestuses olid edukaimad Eesti kohalikud tõud. Skeem A21 võitis Liivimaa Ratsaspordiklubi võistleja Kristiin Kesamaa Sunshinel.Tori tõugu noorhobuste arvestuses viis võidu Lääne-Virumaale Piira talli Kadri Kullerkupp hobusel Pipar, hõbedase auhinna võitis samal hobusel Triin Laanemägi. Võitja hobuse aretaja on Kalmer Visnapuu ja tegemist on 2013. aasta parima tori tõugu noorhobusega. Kolmanda koha saavutas Grethel Rüütsalu hobusel A Epicuros HL, hobuse omanik AS Pajusi ABF. Edukaim eesti hobusega võistluspaar oli Marian Koplimäe hobusega Ruudik, järgnesid Mari Maisla Taavetil ja Birgit Pihlak Pihtla Hobusekasvanduses sündinud Raigol. OÜ Juurimaa tall sportlased võistlesid eesti tõugu täku Romeo järglastega, täisvendade konkurentsis saavutas viie aastase Ruudi Ruuga neljanda koha Kristiina Raudnagel ja viienda koha Stella-Brett Mesila nelja aastase hobusega Ruudi-Riks.

Koolisõidu raskeimas skeemis tegi tubli sõidu Viktoria Kaasikule kuuluva eesti raskeveohobusega Kuldar Matu võistlev Riin - Ingre Saare, olles tulemusega      64,483 % avatud arvestuses konkurentidele püüdmatud.Parim tori hobusega võistluspaar oli Liis Ira ja tema kasvatatud tori tõugu täkk President tulemusega 68,276 %. Järgnesid Elise Sõrmus Forteesial, Rutt Margus Valdfridil, Kadri Kullerkupp Pääsul ja Riin -Ingre Saare Ceilonil.

Eesti tõugu hobuste takistussõitu toetas Ratsavarustuse kauplus Dietz. Võistlussari jätkub 12.juuli Jõgevamaal Loopres II etapiga takistussõidus.